Tisk

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

[Důležité stránkyNápověda > Aplikace HV MAP >

Tisk

V aplikaci lze vytvářet pokročilé tiskové výstupy, obsahující mapu, veškeré grafické prvky na mapě, legendu. Tiskový výstup je generován do PDF, takže je pro tisk přímo optimalizován. Výběr části mapy pro tisk lze vybírat interaktivně pomocí posunovatelného obdélníku, který vyznačuje formát výsledné mapy. Formát a orientaci výsledného tisku lze samozřejmě také interaktivně nastavit.

hvmap_ikona_tisk

Tlačítko otevře panel pro nastavení tisku:

 

hvmap_tisk

 

Průsvitný obdélník, který se objevuje nad mapou, znázorňuje oblast mapy, která bude vytištěna. Obdélníkem lze pomocí myši posouvat tak, aby výřez přesně odpovídal požadavkům na tiskový výstup. Obdélník znázorňuje realisticky oblast tištěné mapy s ohledem na rozložení tiskového výstupu na papíře.Nejde o rozměr papíru, ale o rozměr mapy na zvoleném papíře.

Pro tiskový výstup lze využít různé rozměry papíru. Čím větší papír zvolíte, tím déle tisk potrvá. Tisknout lze do pdf a png. Připravený soubor se po vytištění nabídne ke stažení. Tisknout přímo na tiskárnu není možné. Spolu s obrázkem výřezu mapy lze tisknout i legendu, název mapy (lze změnit jeho defaultní hodnotu), K tisku lze připojit i komentář. Pro tiskový výstup je možné nastavit i přesné měřítko - mapový výřez se zadanému měřítku přizpůsobí a projeví se to i na rozměru obdélníku nad mapou.

Jak se po vytištění požadovaného výstupu zbavit obdélníku vymezujícího oblast tisku v mapě? Pomocí tmavší části lišty nad tiskovým dialogem panel zavřete a vymezující obdélník nad mapou zmizí.

Soubor: help_hvmap_tisk.htm


Nápověda > Aplikace HV MAP > Tisk

   | tisk | nahoru |

stránka aktualizována: 13.08.17, publikována: 16.05.18