Nápověda

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

[Důležité stránky

Nápověda

Aplikace Digitální povodňový plán (dPP) je jedním ze základních modulů Povodňového informačního systému POVIS. Je to samostatná aplikace, která umožňuje prezentovat povodňové plány jak přes webové rozhraní, tak i nezávisle na síťovém připojení na samostatných počítačích, a to bez nutnosti instalace (program je spustitelný z DVD nebo přenosného USB disku). Textová a mapová část aplikace dPP jsou otevřené uživatelům, kteří si mohou sestavit obsah povodňového plánu podle svých představ a dostupných dat a provozovat ho v rámci jednotného systému dPP. Celý systém je navržen tak, aby kladl na uživatele minimální nároky a to včetně pořizovací ceny a provozních nákladů, které jsou nízké i proto, že aktualizaci povodňového plánu si může provádět provozovatel systému sám.

Pro správné zobrazení mapové části plánu ve starší verzi JAVA APLET je na vašem počítači nutná instalace bezplatného softwaru Java – Runtime Environment – JRE. V případě, že je z nějakého důvodu software Java nedostupný, bude textová část povodňového plánu stále přístupná, nefunkční budou jen mapy a související dotazy na databázi.

Některé dokumenty připojené k povodňovému plánu, jsou ve formátu PDF, pro správné zobrazení musíte mít instalován bezplatný prohlížeč Adobe Reader.

 

Soubor: help.htm


   | tisk | nahoru |

stránka aktualizována: 16.11.17, publikována: 16.05.18