Pravidla základní hygieny při čištění a desinfekci hraček a výrobků určených pro děti do 3 let

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

[Důležité stránkyPříručky k povodňové ochraně > Sanační práce a obnova  > Čištění a desinfekce oděvů a prádla >

Pravidla základní hygieny při čištění a desinfekci hraček a výrobků určených pro děti do 3 let

Vždy předpokládejte kontakt hraček a výrobků určených pro děti ve věku do 3 let, s ústy dítěte a citlivou dětskou pokožkou. Proto je nutno očistě těchto výrobků, které přišly do styku se záplavovou vodou, bahnem nebo kaly, věnovat zvýšenou pozornost.

Po kontaktu se záplavovou vodou (i při podezření na kontakt) zlikvidujete:

textilní měkce vycpané hračky podobně jako dětské matrace, přikrývky, polštáře, vybavení do kočárků, kočárky,

hračky a výrobky pro nejmenší děti z porézních materiálů jako jsou: kousátka, šidítka, savičky, chrastítka, pískací měkké hračky, duté hračky obtížně čistitelné,

dřevěné hračky a výrobky pro děti této věkové kategorie.

Omyvatelné hračky dezinfikujte a důkladně omyjte pitnou vodou.

Dětský textil, např. ošacení, ložní prádlo, textilní pleny apod. vyperte několikrát ve studené vodě s přídavkem desinfekčního přípravku s obsahem chloru (např. SAVO). Barevné textilie je z důvodu možného odbarvení chlorovými preparáty vhodné desinfikovat prostředky na bázi aktivního kyslíku (peroxidy).

Po dezinfekci prádlo vymáchejte a několikrát vyperte s ohledem na složení výrobku při co nejvyšší teplotě s pracím práškem (nejvhodnějším způsobem ošetření prádla je vyvářka).Prádlo důkladně vymáchejte ve zdravotně nezávadné vodě a důkladně vysušte.

Soubor: broz_popo_hracky.htm


Příručky k povodňové ochraně > Sanační práce a obnova  > Čištění a desinfekce oděvů a prádla > Pravidla základní hygieny při čištění a desinfekci hraček a výrobků určených pro děti do 3 let

   | tisk | nahoru |

stránka aktualizována: 25.06.13, publikována: 16.05.18